Dietní jídelníček

Kategorie: Magazín pro ženy

Jak správně vybrat podprsenku

Jak správně vybrat podprsenku
Až ¾ žen nosí i v dnešní době špatnou velikost podprsenky. Většinou jde špatné číslo, s tím pak samozřejmě souvisí i špatná velikost košíčků. Na výběr správné velikosti podprsenky bychom měli dát důraz, protože nesprávná velikost nám může přinést nemalé potíže – a to nejen estetické, ale i zdravotní. Špatná velikost nám může způsobit bolesti zad a s tím související blokády páteře. celý článek


 

Až ¾ žen nosí i v dnešní době špatnou velikost podprsenky. Většinou jde špatné číslo, s tím pak samozřejmě souvisí i špatná velikost košíčků. Na výběr správné velikosti podprsenky bychom měli dát důraz, protože nesprávná velikost nám může přinést nemalé potíže – a to nejen estetické, ale i zdravotní. Špatná velikost nám může způsobit bolesti zad a s tím související blokády páteře, dýchací potíže, závratě, pocity blížícího se infarktu, bolesti žaludku. Dále i kožní problémy jako zapařeniny anebo ekzémy.

Jak vybrat správnou podprsenku?

Základem je krejčovský metr. Změřit se můžete sama, i když by bylo samozřejmě lepší, kdyby Vás změřil někdo druhý. Měří se dva rozměry: těsně pod prsy a přes prsa.

Správné měření: obvod hrudníku pod prsy

  • Tento rozměr nám udává velikost podprsenky, tedy číslo.
  • Měříme těsně pod prsy, protože obvod by měl tvořit většinu opory podprsenky – tedy nikoli ramínka – měříme na holém těle, aby se metr sice nezařezával, ale přesto byl pevně.
  • Od tohoto obvodu odečteme 5 – 10 cm, a to nám určí velikost podprsenky.
  • Příklad: Naměříme 90 cm, velikost podprsenky bude  80 – 85, zboží od různých výrobců se od sebe trochu liší.

 

Získat slevu až 58% na elegantní podprsenky

 

Správné měření: obvod přes prsa

  • Tento rozměr nám udává velikost košíčků, tedy A, B, C, D, atd.
  •  Měříme přes bradavky, tentokrát však volně.
  • Menší prsa a pevná prsa měříme bez podprsenky, povislá prsa měříme v nevyztužené podprsence.  
  • Nyní už jen podle tabulky najdeme správnou velikost podprsenky.

               

Jak vybrat správnou podprsenku?

Správná podprsenka by měla správně sedět, tzn., že zadní část by měla být v polovině zad, měla by s lokty tvořit pravý úhel, neměla by se sunout nahoru a při jejím natažení by se pod ní měly vejít 2 – 3 prsty, neměli byste ji tedy natáhnout jako prak. Měla by pevně sedět na svém místě i při překlonění nebo prudším pohybu. Novou podprsenku byste měli zapnout na první háček, protože časem se její materiál trochu natáhne. Ramínka by měly mít jen doplňující funkci a neměly by se zařezávat. Košíčky by měly správně sedět, prsa by se v nich neměla krabatět nebo měnit tvar. Kostice by měly kopírovat prsa po celé jejich délce a neměly by tlačit.

Druhy podprsenek

Podprsenky klasické: hladké, bez krajek, s krajkami, s nastavitelnými nebo odepínacími ramínky, vhodné na celodenní nošení.

Push – up: pro ženy s menším poprsím, s pevnými nebo vyjímatelnými vycpávkami.

Sportovní podprsenky: vyrobeny ze savého materiálu, hlavním účelem je udržet prsa pevně na místě během sportu.

Bezešvé podprsenky: mohou být bez výztuže i s výztuží.

Těhotenské a mateřské podprsenky: mají vysokou absorpční schopnost, mateřské podprsenky mají odepínací přední část košíčků a vyměnitelné absorpční vložky.

Podprsenky s kosticí: mají košíčky vyztužené drátem.

Gelové podprsenky: varianta push – up.

Samodržící podprsenky: vhodné pod společenské šaty, kde jsou vykukující ramínka zcela nežádoucí. Jsou vyrobeny ze silikonu, nalepí se na prsa, která zvednou, zpevní a zvětší.

Zmenšující podprsenky: tyto podprsenky prsa opticky zmenší.

Podprsenky Bardot: tzv. balkónového střihu. Ramínka, často odepínací, jsou až na kraji košíčků, po obvodu mají silikonový pásek, aby lépe držely na těle.

Podprsenky Demi Cup: podprsenky s polovičními košíčky, vhodné pro ženy s menším poprsím.

 

Získat slevu až 58% na elegantní podprsenky

 

print Formát pro tisk

       

Dřevěné hračky