Dietní jídelníček

Kategorie: Magazín pro ženy

Výběr plavek, aneb jak si správně vybrat plavky

Výběr plavek, aneb jak si správně vybrat plavky
Blíží se léto, čas koupání a dovolených. Je tedy nejvyšší čas, milé dámy, vybrat nějaké pěkné nové plavky. Ale jaké? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Žádná univerzální totiž neexistuje. Každé tělo je jiné a každé ženě sluší něco jiného. Přesto existuje pár rad, které Vám mohou pomoci, abyste si vybraly takové plavky, které Vám budou nejen slušet, ale budete se v nich cítit i dobře. celý článek


 

Co by měly každé plavky splňovat?

Důležité je si na začátku uvědomit, k jakému účelu plavky potřebujete. Pokud se chystáte surfovat nebo sportovat obecně, bikiny asi nebudou nejvhodnější. V tomto případě spíše využijete speciální sportovní plavky, které mají své neocenitelné funkce. Na sport jsou většinou pohodlnější plavky vcelku, na lenošení, opalování a občasné koupání už je výběr podstatně větší. Jakékoli plavky by ale měly být ušité z kvalitního stálobarevného, elastického a rychleschnoucího materiálu. Plavky také musí dokonale padnout, ramínka se nesmí zařezávat, ani nesmí plandat, protože ve vodě se o něco roztáhnou a v neposlední řadě by horní díl plavek měl Vaše prsa pevně držet jak v klidu, tak i v předklonu nebo při pohybu.

 

   

 

 

Plavky podle tvaru postavy

Důležité je vědět, jaký tvar postavy vlastně máte. Máte na výběr z několika možností: jablko, přesýpací hodiny, trojúhelník a obrácený trojúhelník.

 

Jablko

Charakteristika: širší trup, větší bříško, téměř žádný pas.

Pro tento typ postavy se hodí plavky, které jsou vcelku, mají mírně vykrojené kalhotky a véčkový výstřih. Podstatou je opticky prodloužit postavu a odvést pozornost od problémových partií. Výborně se hodí tmavší jednobarevné plavky. Vhodné jsou i tankini.

 

Trojúhelník

Charakteristika: úzká ramena, štíhlá horní polovina těla, širší boky a silnější stehna.

Tomuto typu postavy lichotí jednobarevný spodek plavek, který by však neměl být miniaturní. Naopak vrchní díl si zaslouží více výrazné barvy i střih.

 

Obrácený trojúhelník

Charakteristika: široká ramena, mohutnější horní polovina těla, která se směrem dolů zužuje.

Důraz je kladen na zdůraznění spodní poloviny těla na úkor horní. Plavky by tedy měly být nápadnější ve spodním díle, vhodné jsou volánky, kanýrky, nohavičky, kraťásky, ale i skinové kalhotky. Horní díl může být na zavazování za krk, nebo i na jedno rameno.

 

Přesýpací hodiny

Charakteristika: úzký pas, stejně široká ramena jako boky.

Ideální postava, které sluší téměř vše. Můžete použít jak plavky bez ramínek, tak i klasicky střižené.

 

Problémové partie

Velká prsa

Pokud k Vám byla příroda poněkud štědřejší, rovnou zapomeňte na klasické trojúhelníky. Vhodný je vrchní díl podprsenkového střihu s kosticemi a širokými ramínky. Vyhněte se zavazováním na krku, stejně jako vodorovným pruhům, divokým vzorům, kanýrkům a nabírání.

 

Malá prsa

Zaměřte se na zdůraznění horního dílu plavek. Vhodné jsou kanýrky, nabírání, třásně, podprsenky s vycpávkami, výrazné barvy i potisky, dále zavazování na krku nebo tenká ramínka. Naprosto nevhodné jsou bandeau topy.

 

Větší bříško

Pokud máte větší bříško, zapomeňte na snížený spodní díl, naopak jsou vhodné vyšší kalhotky s širší boční stranou. Vhodné jsou i tankini, nebo plavky vcelku se zeštíhlujícím efektem. Dalším trikem jsou i doplňky jako parea nebo lehké plážové šatičky.

 

Široká ramena

Snažte se zdůraznit spodní partie a opticky tak zakrýt problematické horní. Vhodné jsou modely s velkým výstřihem, a skvělou volbou je jednobarevná tmavá podprsenka a k tomu výrazný spodní díl.

 

Široké boky a silnější stehna

Pokud chcete zakrýt příliš široké boky a plnější zadeček, zapomeňte na titěrné spodní díly. Raději zvolte klasické vykrojení nebo spodní díl se sukýnkou. U spodního dílu volte tmavé barvy, eventuelně boční vsadky a svislé pruhy. Horní díl naopak volte výraznější.

 

Silnější/silná postava

Vhodné jsou véčkové výstřihy, tmavší barvy a samozřejmě materiály, které Vám vhodně zformují postavu.

 

Krátké nožky

Pokud máte kratší nohy, je nutné věnovat větší pozornost spodnímu dílu. Vhodné je co největší vykrojení, svislé pruhy, naopak vyhýbat byste se měli klasickým bokovým bikinám i kalhotkám střiženým rovně. Pro krátké nohy + silnější stehna jsou vhodné nohavičky.

 

Velký výběr plavek za skvělé ceny - doprava ZDARMA

 

   

print Formát pro tisk

       

Dřevěné hračky