Jak předcházet obezitě u dětí?

Jak předcházet obezitě u dětí?

V dnešní době se stala obezita doslova epidemií, která se nevyhýbá ani dětem. V České republice trpí nadváhou zhruba polovina dospělých a 20 % je přímo obézních. Obezita je celosvětovým problémem, který má mnoho negativních dopadů na naše zdraví a boj s jejich následky stojí miliardy dolarů ročně. Tento problém se nevyhýbá ani dětem; v České republice je podle posledních zjištění okolo 10 % obézních dětí, z nichž 70 – 80 % zůstane obézních i v dospělosti. Dětská obezita se stala závažným psychosociálním problémem, který s sebou nese vážné zdravotní rizika a následky.

>> Číst dále

Jak správně vrstvit oblečení?

Léto už je za námi a společně s ním skončila i doba lehkých letních šatiček, sandálků – zkrátka letního oblečení. Podzim je ve znamení chladných rán i večerů, zatímco zbytek dne je ještě celkem teplý.  Jak se ale obléct, abychom ráno nemrzli, a přes den se div neupekli? Právě pro tento případ je vhodné takzvané vrstvení oblečení. V čem tento proces spočívá?

>> Číst dále

Jak na nachlazení?

Nachlazení – nepříjemný souputník mnoho lidí v sychravém podzimu i v zimě. Když už nás navštíví, snažíme se ho co nejdřív zbavit.

Nachlazení není vážná nemoc, takže není nutné se hned začít léčit léky. Pokud tedy nechcete při prvním kýchnutí hned běžet do lékárny, můžete vyzkoušet následující babské rady. Hlavní zásada ovšem zní – nemocný se musí vyležet.

>> Číst dále

Správný pitný režim v létě

Pitný režim

Blíží se léto a s ním i sluníčko, teplo a dokonce i horko. V horkých letních dnech nesmíme zapomínat na správný pitný režim, jehož poctivé dodržování je velmi důležité. Na vysoké teploty tělo reaguje pocením, kterým se ochlazuje. Pocení je přirozenou reakcí organismu, při které dochází k vylučování velkého množství vody a minerálních látek. Je dobré vědět, že lidské tělo tvoří ze 70 % voda.

>> Číst dále

1 2