Péče o vlasy v letních dnech

péče o vlasy

Péče o vlasy v letních dnech

Léto znamená horké dny, doba dovolených, výletů a nejrůznějších aktivit jako je koupání, stanování, festivaly a mnoho jiného. V tomto období, kdy teploty letí vzhůru, jsou dlouhé rozpuštěné vlasy skutečným peklem – člověk se v nich potí, lepí se mu na krk, nemluvě o tom, když zrovna zafouká a vy máte v ruce zmrzlinu.

V těchto dnech je příjemnější mít vlasy sepnuté, vyčesané, smotané – nebo aspoň v culíku. Letní sestřih na ježka je určitě příjemný, ale ne každá dlouhovláska ho vidí jako nejlepší řešení. Radikální sestřih není nutný, vlasy lze provzdušnit pomocí prostříhání, nebo zkrátit na delší lob nebo i mikádo.

Slunce, chlor, písek… a naše vlasy

V období horkých letních měsíců jsou vlasy vystaveny působení nejen prudkých slunečních paprsků a větru, ale počítat musíme i s následky působení chloru a soli. Výsledkem působením všech těchto vlivů jsou přesušené, křehké, třepící se a lámající se vlasy. Chlor, sůl a ostré sluneční paprsky totiž narušují kutikulu, tedy vnější vrstvu obklopující vlas, a ten pak ztrácí pružnost, vlasová pokožka šupinkovatí, olupuje se a svědí. Postupně dochází k narušení funkce mazových žlázek, které dodávají vlasům jemnost a poddajnost. Snaha o nápravu takto poškozených vlasů do původního stavu si vyžádá mnoho času a trpělivosti. Důležité je tedy zabránit tomu, aby k těmto neblahým důsledkům došlo. Speciální péči bychom měli našim vlasům věnovat už od jara, kdy sluneční paprsky začínají svítit mnohem ostřeji a mnohem intenzivněji. Důležitý je správně zvolený šampón a kondicionér – ideální volbou jsou řady, které jsou speciálně určeny pro letní péči o vlasy a obsahují látky, které vlasy chrání před poškozením působením UV záření, chloru a soli. Vhodným pomocníkem jsou také oleje na vlasy, které jim dodají potřebné látky. Použít můžete i vlasový pudr, který aplikujte přímo ke kořínkům vlasů – vlasy tak získají na objemu. Aspoň jednou týdně je vhodné používat masky na vlasy, které vlasy regenerují a vyživí.

Nejen před, ale i během opalování vlasy před sluníčkem ochraňte přípravky obsahující UV filtry – tedy různé spreje a mlhy, kterými si můžete vlasy přestříkat a dodat jim ochranu před agresivním slunečním zářením. Při oblíbeném koupání jsou zas nepostradatelné voděodolné přípravky.

Po dlouhém pobytu na slunci si vlasy zaslouží pořádnou dávku hydratace. Pro tuto příležitost jsou zde speciální sluneční šampony, kondicionéry i masky. Vhodné jsou i kvalitní vlasové oleje.

Speciální šampony důkladně zbaví zbytků soli, chloru a písku, navíc zanechají ve vlasech UV filtry a vlasy tak jsou chráněny před dalším pobytem na slunci. Kondicionéry a masky zase dodají vlasům ztracenou vlhkost a hydrataci.

A co ještě udělat pro ochranu vlasů v letních dnech?

  1. Důležité je omezit tepelnou úpravu vlasů! Pokud se fénování nebo žehlení nechcete vzdát, použijte aspoň termoochrané přípravky.
  2. Nechoďte spát s mokrými vlasy- budou se více lámat a také krepovatět.
  3. Používejte v létě různé pokrývky hlavy, které ochrání především vaši vlasovou pokožku.
  4. Zapomeňte na násilné rozčesávání mokrých vlasů. Mokré vlasy jsou křehké a snadno by se poškodily.

Napsat komentář